Your browser does not support JavaScript!

Wiedza to podstawa, czyli cykl szkoleń dla Medyków z EKOMED GO

Strona główna Aktualnosci Wiedza to podstawa, czyli cykl szkoleń dla Medyków z EKOMED GO
Szkolenia dla medyków z ekomed-go.

Wiedza to podstawa, czyli cykl szkoleń dla Medyków z EKOMED GO

Nie od dziś wiadomo, że „praca z ludźmi” do najłatwiejszych nie należy… W swojej codziennej pracy personel medyczny nieustannie spotyka się z sytuacjami, które wymagają nie tylko zachowania odpowiedniego stopnia asertywności, ale również empatii i profesjonalizmu, co w sytuacji stresowej, w której pomimo określonego zagrożenia, medyk przez cały czas ponosi odpowiedzialność za życie i zdrowie swoich pacjentów, potrafi graniczyć z niemożliwością. Warto zatem znać swoje prawa, oraz egzekwować przysługującą nam pozycję w zakresie, który pomoże zachować spokój i umożliwi kontynuowanie pracy. Zapewnimy tym samym bezpieczeństwo nie tylko naszemu pacjentowi, ale również, a może i przede wszystkim – sobie. 


Kompleksowo nie tylko z odpadami

Wychodząc naprzeciw prośbom, oraz oczekiwaniom naszych kontrahentów, EKOMED Gospodarka Odpadami Sp. z o.o., przy współpracy specjalistów z zakresu prawa medycznego z kancelarii MCP – Michał Ciupa i Partnerzy, przygotowuje dla Państwa cykl szkoleń oraz webinarów, dot. podstawowych problemów, z którymi na co dzień spotykają się osoby wykonujące zawody związane z udzielaniem świadczeń medycznych.

W ramach naszych najbliższych spotkań, na Państwa życzenie pojawią się tematy takie jak:


„Agresywny pacjent, czyli jak rozbroić tykającą bombę i co mnie chroni przed wybuchem”

W ramach tego szkolenia dowiedzą się Państwo m.in.:

  • czy pacjent może nagrywać pracę medyka i z jakimi konsekwencjami prawnymi może wiązać się takie zachowanie,
  • na co pozwala nam prawo w przypadku agresji ze strony pacjenta,
  • czy medyk (lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny) uznawany jest za funkcjonariusza publicznego,
  • czy przysługują mu dodatkowe prawa,
  • jak wygląda status medyka w postępowaniu przygotowawczym i sądowym.


„Co muszę, co mogę, czyli RODO u medyka w praktyce”

Podczas tego szkolenia, dowiedzą się Państwo m.in.:

  • z jakich obowiązków informacyjnych należy wywiązywać się wobec pacjentów,
  • jakie są wady i zalety Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) w ujęciu prawnym oraz praktycznym,
  • jak postępować w przypadku stwierdzenia incydentu dot. naruszenia danych osobowych,
  • jak prowadzić działania marketingowe podmiotów leczniczych w zgodzie z przepisami RODO.


„Błąd w sztuce i co dalej?”

Szkolenie skoncentrowane będzie na skutkach prawnych, oraz możliwości ograniczenia lub całkowitego wyłączenia ich konsekwencji, w przypadku wystąpienia w ramach naszej działalności tzw. błędu medycznego. Tematyka spotkania oscylować będzie wokół takich zagadnień jak: właściwe zachowanie, w sytuacji w której pacjent zgłasza roszczenia związane z błędem medycznym, odpowiedzialności lekarza pracownika w porównaniu do odpowiedzialności lekarza na kontrakcie, zakresu, w jakim chroni nas obowiązkowe Ubezpieczenie OC.


Nie tylko szkolenia…

Ruszając z cyklem szkoleń, przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę, w ramach której nasi kontrahenci (wymagana jest dodatkowa weryfikacja, poprzez podanie numeru i dnia zawarcia Umowy), w ramach współpracy z EKOMED Gospodarka Odpadami Sp. z o.o., mogą skorzystać z darmowej, godzinnej porady prawnej (w dowolnym zakresie), udzielanej przez specjalistów z Kancelarii Adwokackiej MCP Michał Ciupa i Partnerzy. W pierwszym etapie naszego wspólnego projektu, taka możliwość skierowana zostanie wyłącznie do uczestników szkoleń, w ramach których uzyskają Państwo informację w jaki sposób skorzystać z przedmiotowej oferty.

Dodatkowo, w ramach naszego nowego cyklu „EKOMED w pytaniach i odpowiedziach” postaramy się odpowiedzieć na pytania nurtujące naszych kontrahentów. Częstotliwość cyklu uzależniona będzie od Państwa aktywności i zainteresowania. Pytania, oraz sytuacje wymagające analizy prawnej lub praktycznej, przedstawić można mailowo na adres biuro@ekomed-go.pl. W tytule wiadomości prosimy wpisywać „EKOMED w pytaniach i odpowiedziach”. Pytania można zgłaszać również na naszych szkoleniach, w bezpośredniej rozmowie z osobą prowadzącą spotkanie. Najciekawsze pytania lub sytuacje, których – w naszej ocenie – analiza może przysłużyć się poprawie bezpieczeństwa nas wszystkich (w przypadku pojawienia się takiej konieczności – po właściwym zanonimizowaniu), zostaną przedstawione w formie artykułu na naszej stronie.


Z EKOMED bezpieczniej

Przez ponad 17 lat naszej działalności, EKOMED Gospodarka Odpadami Sp. z o.o., zgromadziło doświadczenie w zakresie transportu i utylizacji odpadów, w tym zwłaszcza medycznych, chemicznych, spożywczych i weterynaryjnych, niezbędne dla świadczenia usług o takim charakterze, na najwyższym możliwym i przede wszystkim – bezpiecznym – poziomie. Pandemia wymusiła również konieczność nowego spojrzenia na odpady zakaźne, oraz wprowadzenie nowych rozwiązań w zakresie postępowania z tego rodzaju transportem.

Przyświecająca nam idea nieustannego, zrównoważonego rozwoju, w połączeniu z chęcią dzielenia się wiedzą, popchnęła nas do stworzenia platformy oraz rozwiązań, w ramach których będziemy mogli się tak zgromadzoną wiedzą dzielić. Wierzymy, że dzięki edukacji, możemy w sposób pozytywny wpłynąć na nasze wspólne bezpieczeństwo, w tym zwłaszcza w zakresie postępowania z odpadami medycznymi, co nie pozostanie bez znaczenia również dla otaczającego nas środowiska – racjonalne i bezpieczne gospodarowanie odpadami pozwala na znaczne ograniczenie ich negatywnego wpływu na środowisko (o czym pisaliśmy m.in. tutaj).

Ponadto, w związku z różnymi – tymi mniej i bardziej stresującymi – sytuacjami, z którymi spotykamy się w toku naszej działalności, rozumiejąc potrzeby personelu medycznego, który stoi na pierwszej linii całego systemu ochrony zdrowia, pragniemy podzielić się wiedzą i wypracowanymi rozwiązaniami, które w określonych sytuacjach pozwolą uzupełnić merytoryczne zaplecze naszych kontrahentów, w zakresie własnego bezpieczeństwa, o którym często zdarza nam się zapomnieć w trosce o dobro pacjenta.


Jak wziąć udział?

Szkolenia dla medyków z Ekomed-GO


Chęć udziału w szkoleniach należy zgłaszać na adres mailowy wspolpraca@ekomed-go.pl, w tytule wiadomości wpisując SZKOLENIE, oraz wskazując w treści podmiot, w ramach którego dokonują Państwo zgłoszenia (możliwa konieczność weryfikacji, poprzez podanie numeru i dnia zawarcia Umowy). Ze względu na obecną sytuację, nasze pierwsze spotkania będą odbywać się w formie on-line. W przyszłości, jeżeli wyrażą Państwo taką chęć, szkolenia będą odbywać się również w formie face-to-face. Ilość miejsc ograniczona – zastrzegamy pierwszeństwo udziału dla naszych kontrahentów.

Z tego miejsca, chcielibyśmy również poinformować, iż w najbliższym czasie będzie nas można spotkać również w serwisach społecznościowych (Facebook, Instagram). Gorąco zachęcamy do śledzenia naszych profili, gdyż będzie tam można znaleźć najnowsze informacje dot. naszej działalności, oraz specjalne oferty.

Partnerem naszego cyklu szkoleń dla personelu medycznego jest Kancelaria Adwokacka MCP – Michał Ciupa i Partnerzy 


ZESPÓŁ EKOMED