Your browser does not support JavaScript!

Utylizacja odpadów medycznych: nowy rok – nowe wyzwania – te same zasady

Strona główna Aktualnosci Utylizacja odpadów medycznych: nowy rok - nowe wyzwania - te same zasady
Zmiany w procesie utylizacji odpadów medycznych - Ekomed-go

Utylizacja odpadów medycznych: nowy rok – nowe wyzwania – te same zasady

Rok 2020 niewątpliwie zapisał się na kartach historii… Niestety w sposób, którego niekoniecznie wszyscy byśmy sobie życzyli. Ubiegły rok obfitował w wyzwania, które w szczególny sposób dotyczyły wspólnego nam sektora branży medycznej i systemu ochrony zdrowia. Nie od dziś wiadomo jednak, że najtwardsza stal powstaje w najgorętszych ogniach, dlatego też w rok 2021 wchodzimy zahartowani jak nigdy wcześniej – bogatsi w doświadczenie i wiedzę, której zdobycie możliwe było wyłącznie w ramach codziennej praktyki i współpracy z personelem medycznym obecnym na pierwszej linii frontu.

Wysoce wykwalifikowana i doświadczona kadra, system monitorowania i kontroli procesu transportu i utylizacji odpadów, blisko dwie dekady doświadczenia, oraz indywidualne podejście do każdego zadania – tak, w wielkim skrócie, można opisać ofertę firmy EKOMED Gospodarka Odpadami Sp. z o.o. przygotowaną na rok 2021. Gospodarowanie odpadami w dobie wspólnego zagrożenia epidemicznego, w tym przede wszystkim odpadami medycznymi o charakterze zakaźnym, postawiło przed naszym sektorem wyzwania, którym sprostanie pozwoliło nie tylko na doraźne zapewnienie wzmożonego bezpieczeństwa całego procesu transportu i utylizacji odpadów, ale wierzymy, że przyniosło również doświadczenie, które w długofalowym rozwoju pozwoli uczynić nam proces odbioru i utylizacji odpadów niebezpiecznych jeszcze wydajniejszym i bezpieczniejszym niż dotychczas. Wierzymy również, że profesjonalizm realizowanych przez nas usług oraz elastyczność w podejściu do potrzeb naszych kontrahentów, pozwolą nam na dalsze poszerzanie świadomości w zakresie znaczenia sprawnej gospodarki odpadami, nie tylko dla środowiska, ale również dla całego społeczeństwa, czyniąc nas jednocześnie godnymi miejsca pośród liderów tego rodzaju działalności nie tylko na terenie województwa Śląskiego, ale również całej Polski.


Droga do ce… jakości

Historia firmy EKOMED sięga już lat dwutysięcznych, a mianowicie roku 2004. Od tego czasu wiele zmieniło się w sektorze gospodarowania odpadami, nie tylko w kwestii technicznej, organizacyjnej, ale również i prawnej. Nie zmieniło się natomiast nasze podejście do realizowanych przez nas zadań, oraz do wartości, którym firma hołduje od swoich najmłodszych lat. Postawienie na nieustanny, zrównoważony rozwój, oraz uczciwość i poszanowanie czasu naszych kontrahentów, pozwoliły nam na stworzenie atmosfery wzajemnego szacunku i zaufania oraz zrozumienia w naszych codziennych relacjach. Realizacja określonych projektów „pod rękę” z czołowymi przedstawicielami rynku europejskiego pozwala nam na lokalną implementację rozwiązań, które z powodzeniem funkcjonują w ramach wspólnoty europejskiej. Wierzymy, że właśnie takie podejście sprawiło, że po dziś dzień współpracujemy z kontrahentami, którzy są razem z nami od początku naszej (oraz bardzo często również swojej) działalności po dziś dzień, za co szczerze dziękujemy.


Usługi szyte na miarę

Współpraca z EKOMED-Gospodarka Odpadami. Odpady medyczne.

Rozumiemy, że racjonalizacja gospodarowania odpadami już na wstępnym etapie ich gromadzenia, jest nie mniej ważna (a może nawet i ważniejsza), niż ta dokonywana w ramach transportu i utylizacji odpadów. Pozwala ona nie tylko na obniżenie kosztów całego procesu, ale również na ograniczenie negatywnego oddziaływania tychże odpadów na otaczające nas środowisko. Właśnie z przedstawionych powyżej powodów zapewniamy naszym kontrahentom kompleksową obsługę na wszystkich etapach współpracy. Już podczas wstępnych rozmów, bezpośrednio poprzedzających zawarcie umowy, przeprowadzamy z potencjalnym kontrahentem szeroki wywiad, mający na celu dobór opakowań i usług, w największym stopniu dostosowanych do potrzeb i oczekiwań, w ramach indywidualnie kształtowanych warunków współpracy. Decydując się na współpracę z EKOMED Gospodarka Odpadami, płacisz wyłącznie za to, czego potrzebujesz i oczekujesz – bez nadmiernych kosztów. Proste warunki. Jasne zasady. Indywidualne podejście.


Wiedza gromadzona przez lata

Doświadczenie nabyte w ramach wieloletniej współpracy z największymi placówkami systemu ochrony zdrowia w Polsce, pozwala nam na zapewnienie naszym kontrahentom jakości świadczonych usług na najwyższym możliwym poziomie. Rygorystyczne wymagania stawiane przed nami przez sektor publiczny, przyczyniły się do wypracowania rozwiązań, które z powodzeniem wdrożyliśmy w ramach obsługi sektora prywatnego. Rozumiejąc odpowiedzialność ciążącą na wytwórcach odpadów oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, stworzyliśmy system monitorowania floty, pozwalający nie tylko na określenie trasy przewozu odpadów, ale również na określenie historii ich położenia co do sekundy – w przypadku zaistnienia takiej konieczności. Rozwiązania te nabierają szczególnego znaczenia zwłaszcza w przypadku odpadów niebezpiecznych, takich jak odpady zakaźne, co w dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2 przyczynia się do znacznej poprawy ogólnego bezpieczeństwa. Dotychczas, zaufaniem obdarzyły nas nie tylko placówki z największych miast województwa Śląskiego, takich jak m.in. Katowice, Częstochowa czy Sosnowiec, ale również obiekty infrastruktury systemu ochrony zdrowia z województw ościennych, którym pomoc w najtrudniejszym etapie zmagań z wirusem napawa nas szczególnego rodzaju dumą.

ZESPÓŁ EKOMED